Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
VIII Seminarium Sea Point PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
piątek, 05 grudnia 2014 17:49

W dniach 6-7 listopada bieżącego roku, dla niektórych z nas, przyszło po raz już czwarty uczestniczyć w VIII Sympozjum Sea Point 2014 organizowanym przez zaprzyjaźnione Koło Naukowe Transportu i Logistyki z Akademii Morskiej w Szczecinie. Tegorocznym tematem przewodnim konferencji były wyzwania branży TSL. Sympozjum zostało podzielone na dwa panele tematyczne. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Wyzwania integracji pasażerskich systemów transportowych w obszarach aglomeracyjnych”, nasi przedstawiciele – Janek Aleksandrowicz oraz Konrad Chwastek zaprezentowali temat „Zintegrowany system transportu zbiorowego w aglomeracji krakowskiej”. Pozostałe referaty dotyczyły min. projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Panel drugi dotyczył „Wyzwań przewozu ładunków w aspekcie środowiskowym”.

Poprawiony: sobota, 06 grudnia 2014 12:05
Więcej…
 
VII Dni Transportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
środa, 03 grudnia 2014 22:57

VII Seminarium  Dni Transportu 20 – 21 listopad 2014

W dniach  20-21 listopada 2014 r. w Pawilonie Wystawowo-Konferencyjnym „Kotłownia”, mieszczącym się na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej odbyło się VII Seminarium Dni Transportu. Konferencja już po raz kolejny zorganizowana została przez Koło Naukowe Logistyki TiLOG. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były: „Nowoczesne rozwiązania w transporcie i logistyce”.

Pierwszy dzień  wydarzenia składał się z dwóch paneli: Panel pierwszy to prelekcje  firm branży TSL. Były to wystąpienia przedstawicieli firm- sponsorów seminarium : DB Schenker, Samat Polska Sp. z o.o. oraz MAN Bus Sp. z o.o. oraz  P.H.U. TRANSMAR Marek Przybyło. Panel drugi to wystąpienia kół naukowych w ramach konkursu na najlepszą pracę. Z nadesłanych wcześniej referatów  zostały starannie wyselekcjonowane  najlepsze cztery, które zostały  zaprezentowane przed zaproszonymi gośćmi.  Po każdej prezentacji, zarówno grono oceniające, jak i zgromadzeni przedstawiciele kół naukowych z całej Polski, uczestniczyli w gorących dyskusjach  dotyczących poruszanych przez prelegentów tematów. Szanowna komisja oceniająca składała się z następujących przedstawicieli środowiska naukowego Politechniki Krakowskiej: dr hab. inż. Andrzej Szarata, dr inż. Lidia Żakowska, dr inż. Dariusz Grzesica, mgr inż. Paweł Więcek  i  mgr inż. Daniel Kubek. Po podliczeniu punktów zwycięzcami  konkursu zostali przedstawiciele Politechniki Poznańskiej - Adam Sikora, Daniel  Wojtkowiak,  Filip Odważny z  Koła Naukowego  "Logistyka”.  Wygłosili i obronili oni pracę pod tytułem:  „Symulacje komputerowe jako nowe trendy w projektowaniu i optymalizacji procesów logistycznych”.

W drugi dzień konferencji część studentów miała szansę wziąć udział w  warsztatach z Single Minute Exchange of Die (SMED),  czyli z  metody diagnozowania i usprawniania procesów produkcyjnych w przemyśle przetwórczym. Zajęcia były prowadzone przez firmę szkoleniowo- doradczą LUQAM. Pozostali uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia nowo otwartego Centrum Dystrybucyjnego JMP Biedronka w Modlnicy koło Krakowa.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 23:04
 
VII Dni Transportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
poniedziałek, 03 listopada 2014 11:05

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 11:02
 
Wrocław MOD-LOG 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
niedziela, 01 czerwca 2014 21:49

W dniach 29-30 czerwca br. dwie przedstawicielki  koła:  Aneta Wojdyła i Katarzyna Kułaga brały udział w I edycji  konferencji studenckiej MOD-LOG we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu przez Studenckie Koło Naukowe Logistiqua.

MOD-LOG to skrót od  MODERN LOGISTICS (ang. Nowoczesna Logistyka), który określa cel  konferencji, czyli przedstawienie nowoczesnych rozwiązań w branży TSL. Temat przewodni tej edycji  to: „Nowoczesna Logistyka Transportu i Magazynowania”.

Konferencja obejmowała między innymi zagadnienia związane z innowacjami w komunikacji miejskiej,  z  technologiami zautomatyzowanego magazynu oraz z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi w dziedzinach transportu i magazynowania.

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 07:38
Więcej…
 
Nošovice ‘14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
niedziela, 11 maja 2014 13:23

9.05.2014 godzina 3:00 pobudka! Czas wstać! Niektórzy z nas właśnie o tej porze musieli wstać aby rozpocząć kolejną wyprawę z cyklu TiLOG on TOUR.  Tym razem naszym celem była Czeska Republika. Wczesnym rankiem 9 osobowa  ekipa wyruszyła w kierunku zachodnio-południowej granicy.

Pierwszym punktem  programu była fabryka Hyundai  znajdująca się w Nošovicach. Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) istnieje od 2006 roku i rozprzestrzenia się na 200-hektarowym obszarze. Jest to pierwszy zakład Hyundai w Europie. Pozostałe  znajdują się  w Korei i Chinach, w Indiach , w USA, Turcji, Rosji i Brazylii. Eksperci postrzegają Nošovice  jako najbardziej nowoczesnym zakład produkujący samochody w Europie. HMMC zatrudnia prawie 3500 osób, z czego 96% to obywatele Republiki Czeskiej. Obecnie w zakładzie produkowane są trzy modele tej marki: i30, ix20, ix35. Wszystkie modele produkowane w HMMC zostały zaprojektowane specjalnie dla rynku europejskiego w Europejskim Centrum Technicznym w Russelsheim.

Poprawiony: niedziela, 11 maja 2014 21:39
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 16