Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Wycieczka - NEWAG S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Łastowska   
wtorek, 01 kwietnia 2014 22:32

Firma NEWAG to jedna z naj­więk­szych i naj­star­szych firm kole­jo­wych w Pol­sce, wio­dąca w pro­duk­cji, moder­ni­za­cji i napra­wie taboru kole­jo­wego. Rozwój firmy przyciągnął zainteresowanie naszego Koła, dlatego chcieliśmy dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Dzięki niezwykle sprawnemu kontaktowi z przedstawicielami firmy i ich chęci do przyjęcia naszego Koła, w czwartek 14 marca mieliśmy okazję przekroczyć bramy sądeckiego NEWAG’u.
Na miejscu przywitał nas pan Paweł Biel – Zastępca Kierownika Zespołu Konstrukcyjnego.  To właśnie pan Paweł zaproponował nam niezwykle ciekawą wycieczkę po zakątkach zakładu.   W jej czasie poznaliśmy pracowników firmy, którzy bardzo chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą na temat struktury organizacyjnej firmy, procesów, logistyki.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:28
Więcej…
 
W poszukiwaniu priorytetów dla tramwajów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
wtorek, 01 kwietnia 2014 19:04

Nasze Koło zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu dotyczące Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem, a w szczególności rozwiązań które mają za zadanie usprawnić funkcjonowanie transportu zbiorowego. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 13:30 w sali 411 (główny budynek Politechniki Krakowskiej). Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:
- jaki system odpowiada za sterowanie ruchem na terenie Krakowa,
- w jaki sposób jest nadawany priorytet dla tramwajów,
- co powoduje, że czasem tramwaje nie otrzymują priorytetu,
- w jaki sposób monitorowana jest sieć połączeń tramwajowych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką zarządzania i sterowania ruchem oraz transportem zbiorowym. Zachęcamy także uczestników do zadawania pytań podczas spotkania.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:28
 
XIII FORUM MŁODEJ LOGISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Jagieła   
niedziela, 16 marca 2014 20:14

W dniach 6-7 marca 2014r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się XIII Forum Młodej Logistyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim członków naszego koła TiLOG. Po porannej podróży pociągiem i zakwaterowaniu się w hostelu udaliśmy się na miejsce konferencji.

W sześcioosobowym składzie, troszkę spóźnieni, nie zdążyliśmy na oficjalne otwarcie lecz mogliśmy  wysłuchać prezentacji dziewięciu kół naukowych wybranych spośród wszystkich zaproszonych. (Z powodu nie zgłoszenia się jednego z prezentujących zespołów  zastąpiono go innym z listy rezerwowej, który ostatecznie według Kapituły okazał się najlepszym).

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 11:29
Więcej…
 
Szkolenie Leader Lean Manufacturing -LUQAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
środa, 12 marca 2014 21:17

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  na certyfikowane szkolenie „Leader Lean Manufacturing” prowadzone przez firmę LUQAM  w dniach 21-23 marca 2014 r.

Każdy uczestnik otrzyma Międzynarodowy Certyfikat Bureau Veritas.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:27
Więcej…
 
Gotthard Base Tunnel PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Bieniasz   
wtorek, 11 marca 2014 13:04

Tunel kolejowy w Alpach Szwajcarskich, jest najdłuższym do tej pory zbudowanym tunelem na świecie, mierzący 57 km długości. Dla porównania: obecnie użytkowany tunel kolejowy Świętego Gotarda zbudowany jeszcze w XIX wieku liczy tylko 15 km długości.


Historyczny projekt

Ostateczna decyzja o budowie tunelu została zatwierdzona przez społeczeństwo szwajcarskie 29 listopada 1998 r. w referendum.


Pomysł na jego budowę zrodził się jednak dużo wcześniej, w latach 50. XX w. Głównymi przyczynami budowy były obawy o wpływ transportu naziemnego na Alpy. Projekt przyczyni się do ochrony unikatowego alpejskiego ekosystemu przed degradującym wpływem spalin. Ponadto nowa linia pozwoli skrócić czas przejazdu między ważniejszymi miastami Szwajcarii, a także usprawnić narastający ruch tranzytowy skierowany na południe Europy. Szwajcarzy pragną odciążyć trasę samochodową wiodącą przez tunel drogowy Świętego Gotharda i docelowo większość ciężarówek będzie przewożona w specjalnie do tego przystosowanych pociągach (tzw. transport kombinowany).

Poprawiony: wtorek, 11 marca 2014 13:39
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 16