Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
IX Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
niedziela, 15 grudnia 2013 23:22

Na początku grudnia 5-7 br. pięcioro naszych  członków  miało  przyjemność uczestniczyć w IX Ogólnopolskim Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013”. Konferencja organizowana jest  przez KN LOGISTIC działające na Politechnice Wrocławskiej, której tematem przewodnim  był „Transport alternatywny i nowoczesna logistyka”.

Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję zgłębiać wiedzę na temat gospodarowania odpadami, czyli jak poszczególne firmy, miasta  radzą  sobie z tym problemem, dzięki wygłoszonym referatom. Również została poruszona  zmiana w przepisach prawnych  i kierunkach rozwoju sektora  gospodarki odpadami w Polsce. Szczególną  uwagę przykuły wystąpienia przedstawicieli firm tj.: Dachser, Trans, WPO Alba, EFL. Giełdę transportową Trans większość z nas miała już okazję poznać i uczestniczyć w organizowanych przez nich warsztatach.  Interesujące było  wystąpienie przedstawiciela firmy Dachser, który przedstawił optymalizację łańcucha dostaw. Stawia ona na niezawodność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość.  Pierwszy dzień zakończył się burzliwą debatą o pracy w branży (logistyczno-spedycyjnej) prowadzoną przez przedstawiciela firmy Pracuj w logistyce.

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:27
Więcej…
 
VII Sympozjum Logistyczno – Transportowe „Sea Point 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
sobota, 07 grudnia 2013 16:27

Kolejny rok z rzędu Koło Naukowe Logistyki Tilog miało przyjemność uczestniczyć w VII Ogólnopolskiej Konferencji „Sea Point 2013” w Szczecinie. Tegoroczne Sympozjum odbyło się w dniach 7-8 listopada, którego hasłem przewodnim był transport towarów niebezpiecznych i cennych. Podczas pierwszego dnia wygłoszono kilka ciekawych prezentacji, mających na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej m.in. z przewozem dóbr cennych, oraz sposobów ich chronienia podczas przemieszczania. Innymi poruszanymi zagadnieniami były transport i sposoby składowania towarów niebezpiecznych takich jak paliwo jądrowe. Dzięki prezentacjom i dyskusji udało się nam zdobyć szeroką wiedzę nie tylko o samym przemieszczaniu związków radioaktywnych, ale także o całej procedurze prawnej towarzyszącej tego rodzaju transportom.

Poprawiony: sobota, 14 grudnia 2013 17:40
Więcej…
 
Berliński system transportowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
sobota, 07 grudnia 2013 16:20

Berlin jako największe miasto niemieckie, liczące blisko 3,5 miliona mieszkańców, dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych systemów transportowych na świecie. Berlin jest nie tylko miastem biznesowym, przeznaczonym wyłącznie dla mieszkańców, ale pełni rolę olbrzymiego inkubatora przedsiębiorczości, oraz funkcjonuje jako skupisko wielu kultur. Efektem tego są olbrzymie strumienie pasażerskie, których nie można sobie wyobrazić patrząc na żadne z Polskich miast takich jak Kraków, Konurbacja Śląska, czy Warszawa. Dodatkowym problemem był, trwający kilkadziesiąt lat, sztywny podział miasta na część wschodnią i zachodnią, czego dowodem dzisiaj są nie tylko szczątki muru, ale także kończące się w dziwnym miejscu tory tramwajowe.

 

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 15:09
Więcej…
 
Wycieczka do MAN Trucks Niepołomice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
sobota, 07 grudnia 2013 15:51

Wraz z nowym rokiem akademickim, TiLOG kontynuuje zdobywanie wiedzy praktycznej. Dzięki uprzejmości Karola Kubasa, udało się zorganizować wyjazd do podkrakowskich Niepołomic, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka ciężarówek – MAN Trucks. Zarówno ciągniki siodłowe MAN, jak i wersje skrzyniowe oraz do zabudowy znane są z polskich i europejskich autostrad – warto zatem byłoby dowiedzieć się jak powstają.

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 15:53
Więcej…
 
Logistyka dla Pierwszaka 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Wojdyła/K. Kułaga   
sobota, 12 października 2013 19:46

Zapraszamy studentów pierwszego roku na spotkanie pod tytułem "Logistyka dla Pierwszaka". Jak co roku, My - Wasi koledzy z starszych lat, organizujemy dla Was spotkanie zapoznawcze z działalnością koła oraz z wydziałem.  Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i odpowiemy na wszelkie pytania. Poza tym zapewniamy atrakcyjne gadżety oraz nagrody w przygotowanym przez nas konkursie. Przyjdźcie i przekonajcie się jak łatwo je zdobyć. Termin spotkania podany jest na poniższym plakacie. Do zobaczenia!

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 13:48
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 16