Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Targi Transportu, Spedycji i Logistyki - EXPOSilesia 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
środa, 15 maja 2013 09:49

Dnia 16 kwietnia br. czteroosobowa grupa członków naszego Koła miała okazję uczestniczyć na „Targach Transportu, Spedycji i Logistyki” na terenie Expo Silesia w Sosnowcu.

 

Silesia TSL EXPO corocznie skupia wiodących przedstawicieli branży logistyki, magazynowania , transportu drogowego oraz kolejowego. Jednym, dość ważnym elementem targów jest szeroki wachlarz imprez im towarzyszących tj.: konferencje, seminaria, pokazy, warsztaty oraz konkursy.

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 15:41
Więcej…
 
Wycieczka do CD Biedronki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
sobota, 20 kwietnia 2013 09:37

Wycieczka do Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Wojniczu

Dnia 10 kwietnia bieżącego roku grupa 24 studentów Politechniki Krakowskiej – członkowie koła oraz studenci kierunku Transport – odwiedziło Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka w Wojniczu.

Centrum, którego właścicielem jest Jeronimo Martins Polska  należące do portugalskiej Grupy Jeronimo Martins funkcjonuje od 12 października 2006r. Położone jest na 9 hektarach gruntu, na pograniczu województw małopolskiego i podkarpackiego. Jest to nowoczesny magazyn o powierzchni 23,000 m2. Centrum zaopatruje ponad
150 sklepów Polski południowo-wschodniej, w okolicach m.in. takich miast jak Tarnów, Kraków, Zakopane, Kielce i Nowy Sącz.

Centrum zlokalizowane jest przy trasie A4, około 12 km na zachód od Tarnowai 65 km na wschód od Krakowa. Jest przystosowane do dystrybucji produktów spożywczych w tym różnego rodzaju produktów świeżych oraz przemysłowych i chemii gospodarczej.

Poprawiony: sobota, 20 kwietnia 2013 16:05
Więcej…
 
Poznań Motor Show 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
niedziela, 14 kwietnia 2013 16:55

 

Największe targi motoryzacyjne w Polsce a jednocześnie i w Europie Środkowo-Wschodniej co rok odbywają się w Poznaniu. Wśród blisko 86 tysięcy zwiedzających tegoroczną edycję byli także przedstawiciele Tilogu. Pierwszy dzień Targów Poznań Motor Show zarezerwowany był wyłącznie dla przedstawicieli klientów flotowych oraz klientów VIP. My zaś pojawiliśmy się tam w piątek 5 kwietnia na dniu dostępnym ogólnie.

W centrum targowym Międzynarodowe Targi Poznańskie znajduje się kilkanaście hal wystawowych, z których większość zaadaptowana była na potrzeby Motor Show. Wystawiało się kilkudziesięciu importerów samochodów, motocykli i innych pojazdów silnikowych, a także firmy produkujące kampery czy zabudowy specjalne.

 

Nasze pierwsze wrażenia zostały skupione na pawilonie przygotowanym przez Skoda Polska. W nim to znajdowała się wystawa zatytułowana ‘Amazing Parts’ promująca nową Skodę Octavię. Na żywo, młodzi projektanci i inżynierowie budowali, z rozebranej na części pierwsze Octavii, tzw. formy użytkowe. Był o między innymi fotel wykonany z kół i elementów zawieszenia czy wylęgarnia
dla kurcząt z pokrywy bagażnika. Projekt ten był o tyle ciekawy, że samochód naprawdę leżał w elementach i można było dokładnie przyjrzeć się każdej części z osobna, co dla zwykłego pasjonata motoryzacji raczej możliwe nie jest. Dodatkowo można było zasiąść w dwóch egzemplarzach (kompletnych) czeskiego kompaktu. Wrażenie na nas zrobiła przestronność wnętrza i naprawdę obszerny bagażnik (590l).

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:24
Więcej…
 
XII Forum Młodej Logistyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Malwina Fudalewska   
środa, 27 marca 2013 15:32

XII Forum Młodej Logistyki 7-8 marca 2013

 

Kolejny raz członkowie Koła Naukowego Tilog mieli możliwość spotkania się z najbardziej wpływowymi przedstawicielami branży TSL oraz innymi środowiskami studenckimi z całej Polski podczas Forum Młodej Logistyki, które odbyło się już po raz dwunasty w dniach 7-8 marca 2013r w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Ośmioosobowa delegacja w składzie: Malwina, Aneta, Sylwia, Marek, Paweł w tym trzech prelegentów: Kasia, Konrad oraz Jan wsiadła do pociągu PKP Intercity punktualnie o 5.00 na Dworcu Głównym w Krakowie by po blisko trzech i pół godzinach podróży wysiąść na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:24
Więcej…
 
Przyszłość transportu zbiorowego w Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
środa, 27 marca 2013 15:27

Przyszłość transportu zbiorowego w Krakowie

Kraków jest przodownikiem rozbudowy i modernizacji systemu transportu zbiorowego. Ostatnie lata pokazują że warto dbać o rozwój zarówno infrastruktury jak i taboru komunikacji miejskiej.

 

W ostatnich latach udało się nie tylko zbudować tory tramwajowe do Małego Płaszowa czy Ruczaju, ale także zmodernizować torowisko na ul. Długiej, Limanowskiego czy Franciszkańskiej.  Do tych inwestycji dochodzi ciągły zakup fabrycznie nowego taboru (24 NGT8, czy 100 autobusów marki Solaris) oraz sprowadzanie i modernizacja taboru z Austrii czy Niemiec. MPK Kraków chciałoby zastąpić pojazdy wagonowe, tramwajami jednoprzestrzennymi, najlepiej w pełni niskopodłogowymi. Nie jest to jednak możliwe w najbliższym czasie, powodem czego jest brak funduszy na ten cel. Co nie udaje się w taborze tramwajowym już prawie zostało dokonane w taborze autobusowym, gdzie 99% pojazdów jest niskopodłogowych, a coraz większa ich część wyposażona jest także w klimatyzację i biletomaty.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:24
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 16