Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
VI Sympozjum Logistyczno-Transportowe „Sea Point 2012” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Fabisz   
piątek, 16 listopada 2012 22:15

W dniach 8 i 9 listopada jako członkowie koła KNL TILOG uczestniczyliśmy  w sympozjum na Akademii Morskiej w Szczecinie, którego głównym tematem przewodnim był: „Transport w XXI wieku”. Pojawiliśmy się tam w składzie: Jan Aleksandrowicz, Konrad Chwastek, Sylwia Fabisz, Aneta Wojdyła i Paweł Wykurz. Jednogłośnie zadecydowaliśmy, że podróż odbędziemy samochodem. W Szczecinie pojawiliśmy się około godz. 8.00 i skierowaliśmy się prosto do hostelu „Cuma”. Niestety mieliśmy tylko chwilę na przebranie się toteż kompletnie niewyspani udaliśmy się prosto na miejsce konferencji.

Plan w pierwszym dniu był dość napięty, a sama konferencja została podzielona na trzy panele.
Panel I to „Współczesne rozwiązania w transporcie pasażerskim”. Jako pierwsi swoją prezentacje pt. „ Wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe, jako element zwiększenia konkurencyjności transportu zbiorowego na przykładzie miasta Krakowa” wygłosili nasi koledzy: Jan Aleksandrowicz i Konrad Chwastek. Szczególnie intensywną dyskusje w tym roku wzbudziła prelekcja pana Zygmunta Kopacza z Open Nexus na temat „Oceny funkcjonowania działu zakupów”. Panel II dotyczył „Współczesnych rozwiązań w transporcie ładunków” i obejmował dwie prezentacje.

Tegoroczna wycieczka odbyła się do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie podziwialiśmy stare pojazdy, chociaż dla dziewczyn jedyną rozrywkę stanowiła zainstalowana tam elektroniczna gra w naprawianie samochodu. Wieczorem przenieśliśmy się do klubu „Pod Masztami”, gdzie odbyła się impreza integracyjna, Na szczęście tego roku nie było problemów z dostaniem się z powrotem do hostelu.

Drugi dzień konferencji dotyczył „Znaczenia infrastruktury w rozwoju systemów transportowych”,
w której niestety nie mieliśmy przyjemności uczestniczyć. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 20:46
 
Spotkanie z Giełdą Transportową TRANS.eu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
niedziela, 04 listopada 2012 17:32

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 22:17
 
Podsumowanie Wyborów Zarządu KNL Tilog PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
czwartek, 25 października 2012 20:55

Podsumowując wieczór wyborczy...

W zarządzie drobne zmiany. Od dziś osoby zarządzające Kołem to: Przewodniczący: Konrad Chwastek, Z-ca przewodniczącego: Paweł Wykurz, II Zastępca przewodniczącego: Grzegorz Szkutkowski. Gratulujemy! Frekwencja wyborcza wyniosła 59%.

Zarządowi życzymy powodzenia, a członkom zadowolenia z zarządu :)

Przedstawiliśmy także pokrótce roadmap na najbliższy rok, mamy nadzieję, że wszystko uda się zrealizować!

Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

 
Logistyka dla pierwszaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
wtorek, 09 października 2012 13:25

W najbliższą środę, tj. 10.10.2012 odbędzie się kolejna edycja naszego sztandarowego projektu jakim jest Logistyka dla Pierwszaka. Jak co roku, zaprezentujemy działalność koła zainteresowanym studentom z pierwszego semestru.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w sali 404 - gorąco wszystkich zapraszam!

Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 22:59
 
TILOG on Tour 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Mazur   
piątek, 03 sierpnia 2012 05:49

 

Zeszłorocznym wyjazdem na targi CeMAT do Hannoveru nasze Koło Naukowe zainaugurowało cykl wyjazdów zagranicznych „TILOG ON TOUR”. Wkrótce po powrocie stamtąd wpadłem na pomysł organizacji następnego wyjazdu. Inspiracją tym razem stał się wyjazd naszych kolegów z koła naukowego AE Logic z Poznania. My (członkowie Koła Naukowe Logistyki TILOG) również postanowiliśmy starać się o stypendium na wyjazd udzielane przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej. Celem wyjazdu naukowego było odwiedzenie firm z branży TSL oraz technicznych uczelni wyższych – zobaczenie tego, co w Polsce zobaczyć byłoby trudno. Wraz z Karolem już w czerwcu zaczęliśmy planować naszą trasę próbując urozmaicić ją wszelkiej maści logistycznymi, transportowymi i produkcyjnymi obiektami. Chcieliśmy przejechać jak największą część tego pięknego kraju. Szybko okazało się, że nasze plany są bardzo śmiałe – zaplanowaliśmy przejazd między południem, a północą Niemiec (od Monachium do Hamburga), po drodze zahaczając o Frankfurt. W ostatecznej wersji podróż nasza miała zakończyć się nieopodal granicy z Polską, w Lipsku.

 

Poprawiony: czwartek, 20 września 2012 18:23
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 16