Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Wizyta w symulatorze tramwaju NGT6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
piątek, 04 marca 2016 19:32

Dnia 25.02.2016 członkowie naszego Koła mieli możliwość zapoznania się ze sposobem funkcjonowania Symulatora Tramwaju NGT6. Wycieczka możliwa była dzięki uprzejmości Pana Macieja Górowskiego (z Zakładu Projektowania i Budowy Pojazdów Szynowych, Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej). Członkowie TILOGu mogli zasiąść w idealnie odwzorowanej kabinie jednego z krakowskich tramwajów i poprowadzić go po wirtualnej trasie. Dzięki temu udało im się zdobyć praktyczną wiedzę na temat obsługi tramwaju, fizyki ruchu tramwajów i oznakowania na liniach tramwajowych.

 

Symulator złożony jest z kompletnej kabiny motorniczego, wyposażonej we wszystkie urządzenia, jakie można spotkać w kabinie wagonu Bombardier NGT6. Symulacja jazdy wyświetlana jest na szybie przedniej i dwóch bocznych kabiny przy pomocy trzech projektorów.  Dzięki temu prowadząc tramwaj można poczuć się jak w prawdziwym tramwaju. Warto także wspomnieć, że wyświetlana symulacja cechuje się doskonałą grafiką, dzięki której widoczne są wszystkie szczegóły sieci tramwajowej, takie jak izolatory sekcyjne, iglice zwrotnic czy oznakowanie wzdłuż linii tramwajowych.

 

Wizyta w symulatorze była dla członków naszego Koła cennym doświadczeniem, można mieć nadzieję, że podobne wyjścia będę organizowane częściej w przyszłości.

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 17:08
 
VIII Dni Transportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
piątek, 27 listopada 2015 21:41

 
Logistyka dla Pierwszaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
wtorek, 20 października 2015 12:44

Plakat Logistyka dla PierwszakaWitajcie!
To już kolejny raz kiedy organizujemy spotkanie pt . "Logistyka dla pierwszaka". Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat studiowania i transportu? Odwiedzić ciekawe miejsca? Poznać wspaniałych ludzi? Jeśli tak to zapraszamy na spotkanie które odbędzie się 22.10.2015r. o godz. 16:15 w sali 306(A). Nie zabraknie humoru, prezentów i dobrej zabawy!

Przyjdź i przekonaj się sam!
Zapraszamy

Poprawiony: piątek, 27 listopada 2015 21:43
 
V Poznańskie Forum Logistyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
środa, 27 maja 2015 22:07

W dniach 23-24 kwietnia 2015 roku ośmioro członków Koła Naukowego Logistyki wzięło udział w V Poznańskim Forum Logistycznym. Konferencja organizowana była przez Koło Naukowe Logistyka funkcjonujące na Politechnice Poznańskiej. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była logistyka dystrybucji.  Konferencja oparta była o wystąpienia zaproszonych gości (specjaliści z branży TSL oraz wybitni pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej) i prezentację najlepszych spośród zgłoszonych referatów. Wśród prelegentów znalazł się członek naszego Koła: Jan Aleksandrowicz z referatem na temat „nowoczesnych rozwiązać w organizacji i optymalizacji sieci logistycznej”. Wygłoszone referaty stały na bardzo wysokim poziomie i związane były z rozwiązaniami realnych problemów logistycznych. Jury złożone z pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej przyznało wyróżnienie dla Jana Aleksandrowicza w kategorii najlepszego referatu.

 

Poprawiony: niedziela, 14 czerwca 2015 12:15
Więcej…
 
Logistyka wokół nas 26 – 28.03.2015 Poznań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Dziki   
środa, 27 maja 2015 22:03

 

Środa, godz 21: 37 - grupa studentów z naszego koła wyruszyła pociągiem z Krakowa na konferencję „Logistyka wokół nas 2015” zorganizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki AElogic, działające przy Katedrze Logistyki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Po równie długiej, jak i przyjemnej podróży pociągiem „Przemyślanin” udaliśmy się do hostelu w celu zakwaterowania i odświeżenia się, po czym, wyruszyliśmy na Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie konferencji.

 

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 15:57
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 16