VII Dni Transportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga
środa, 03 grudnia 2014 22:57

VII Seminarium  Dni Transportu 20 – 21 listopad 2014

W dniach  20-21 listopada 2014 r. w Pawilonie Wystawowo-Konferencyjnym „Kotłownia”, mieszczącym się na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej odbyło się VII Seminarium Dni Transportu. Konferencja już po raz kolejny zorganizowana została przez Koło Naukowe Logistyki TiLOG. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były: „Nowoczesne rozwiązania w transporcie i logistyce”.

Pierwszy dzień  wydarzenia składał się z dwóch paneli: Panel pierwszy to prelekcje  firm branży TSL. Były to wystąpienia przedstawicieli firm- sponsorów seminarium : DB Schenker, Samat Polska Sp. z o.o. oraz MAN Bus Sp. z o.o. oraz  P.H.U. TRANSMAR Marek Przybyło. Panel drugi to wystąpienia kół naukowych w ramach konkursu na najlepszą pracę. Z nadesłanych wcześniej referatów  zostały starannie wyselekcjonowane  najlepsze cztery, które zostały  zaprezentowane przed zaproszonymi gośćmi.  Po każdej prezentacji, zarówno grono oceniające, jak i zgromadzeni przedstawiciele kół naukowych z całej Polski, uczestniczyli w gorących dyskusjach  dotyczących poruszanych przez prelegentów tematów. Szanowna komisja oceniająca składała się z następujących przedstawicieli środowiska naukowego Politechniki Krakowskiej: dr hab. inż. Andrzej Szarata, dr inż. Lidia Żakowska, dr inż. Dariusz Grzesica, mgr inż. Paweł Więcek  i  mgr inż. Daniel Kubek. Po podliczeniu punktów zwycięzcami  konkursu zostali przedstawiciele Politechniki Poznańskiej - Adam Sikora, Daniel  Wojtkowiak,  Filip Odważny z  Koła Naukowego  "Logistyka”.  Wygłosili i obronili oni pracę pod tytułem:  „Symulacje komputerowe jako nowe trendy w projektowaniu i optymalizacji procesów logistycznych”.

W drugi dzień konferencji część studentów miała szansę wziąć udział w  warsztatach z Single Minute Exchange of Die (SMED),  czyli z  metody diagnozowania i usprawniania procesów produkcyjnych w przemyśle przetwórczym. Zajęcia były prowadzone przez firmę szkoleniowo- doradczą LUQAM. Pozostali uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia nowo otwartego Centrum Dystrybucyjnego JMP Biedronka w Modlnicy koło Krakowa.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 23:04