TiLOG_ontour2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Bakalarz
wtorek, 13 listopada 2018 17:23

Dziewięć dni podróży, trzy stolice, kilkanaście odwiedzonych mniejszych miast i niezliczona ilość mijanych po drodze wsi. Ponad 2300 kilometrów przejechanych na pokładzie pociągu i dodatkowo prawie 120 kilometrów pokonanych pieszo - taki jest bilans trzeciej edycji #TILOG_ontour w której brało udział 11 uczestników!

TiLOG_ontour jest już tradycją w naszym kole. Co roku organizujemy dłuższy, tygodniowy wyjazd podczas którego chcemy poznać świat transportu i logistyki w praktyce, w rzeczywistości, ale też po prostu spędzić miło czas jako ,,tilogowa” grupa.

W tym roku padło na Słowację, kraj bardzo niedoceniany przez turystów. Jednak pełen pięknych krajobrazów, atrakcji przyrodniczych i zabytków. To co właściwie przyciągnęło członków naszego koła do naszych południowych sąsiadów to przede wszystkim chęć poznania funkcjonowania systemu ZSSK – słowackich kolei - po wprowadzeniu w życie przejazdów z ulgą 100 proc. dla uczniów, studentów, emerytów oraz grup.

Jednak nie tylko Słowacja była naszym celem, w ramach wycieczek kolejowych odwiedziliśmy też Węgry oraz Austrię. Głównym ich celem było poznanie infrastruktury kolejowej. Tu najciekawsze okazały się zwłaszcza linie kolejowe poprowadzone w trudnym górskim terenie na Słowacji, obiekty znajdujące się w Wiedniu - nowoczesny dworzec Wien Hauptbahnhof, oraz dwa główne obiekty tego typu w Budapeszcie - dworce Keleti i Nyugati. Dodatkową atrakcją było autonomiczne metro w stolicy Węgier.

Cały wyjazd upłynął nam w miłej atmosferze, pięknych widokach oraz wspaniałej wrześniowej pogodzie. Wiele zobaczyliśmy oraz poszerzyliśmy naszą kolejową wiedzę. Już teraz możemy powiedzieć, że z niecierpliwością czekamy na kolejne TiLOG_ontour.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 20:43