Łódź 5-6.V.2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Kurowski
niedziela, 08 maja 2011 00:00

"International Dimensions In Economics"

Na specjalne zaproszenie naszych łodzkich przyjaciół z koła naukowego OPTEAM z Uniwersytetu Łódzkiego dwóch naszych członków – Sebastian Kurowski i Maciej Piwowarczyk udali się na początku maja do Łodzi właśnie na międzynarodową konferencję: "International Dimensions In Economics".

Ponieważ termin konferencji nałożył się w czasie z naszym powrotem z Hanoweru, do Łodzi mogliśmy dotrzeć dopiero późnym wieczorem pierwszego dnia, co zaowocowało rozpoczęcie konferencji od integracji z międzynarodowym towarzystwem w jednym z łódzkich klubów. Jednak zmęczenie długą podróżą, oraz fakt że następnego dnia czekało nas wiele wrażeń nie pozwoliło nam tam bardzo długo zabawić.

Po pewnych perypetiach w hostelu, wypoczęci mogliśmy rozpocząć nowy dzień, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć najsłynniejszą łodzką ulicę – Piotrkowską (na której był nasz hostel), oraz po raz pierwszy wziąć udział w konferencji, która międzynarodową nie była tylko z nazwy. Prowadzenie, referaty, pytania – wszystko było w języku angielskim, również uczestnicy między sobą starali się rozmawiać po angielsku, pomimo że to Polaków było tam zdecydowanie najwięcej. Spoza Polski na konferencji były osoby z Serbii, Rosji, Gruzji i Litwy.

TILOG również czynnie wziął udział w tej konferencji – Maciek zaprezentował przygotowaną przez Sebastiana prezentację na temat – INTELLIGENT TRANSPORTATION SYSTEMS IN CITY OF LUBIN / ITS – INTELIGENTNE SYSTEMY STEROWANIA RUCHEM NA PRZYKŁADZIE MIASTA LUBINA. Za referat wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a najlepszym referatom przyznano wyróżnienia.

Ponieważ była to konferencja z gruntu rzeczy ekonomiczna i taka też tematyka tam dominowała, mieliśmy okazję poznać nowych studentów z całej Polski, z innych kół niż te, które biorą udział w konferencjach logistycznych, w tym nowe koleżanki i kolegę z Krakowa – z Uniwersytetu Ekonomicznego, których serdecznie pozdrawiamy.

Wizyta w Łodzi chociaż bardzo krótka, to jednak pozostawi nam bardzo miłe wspomnienia. Jedno jest pewne – do Łodzi trzeba jeszcze raz pojechać i poznać ją lepiej!