Szukaj na stronie

LogowanieTranslogistics 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
wtorek, 06 grudnia 2011 17:03

1-2 grudnia 2011 – to dni, w których reprezentacja KNL Tilog odwiedziła Wrocław. Wycieczka związana była z konferencją TransLogistics 2011 organizowaną przez Koło Naukowe Logistics  z Politechniki Wrocławskiej. To już siódma edycja tego forum, na które zaproszeni są studenci transportu oraz logistyki z całego kraju. Dotarliśmy tam i my, w składzie: Sebastian, Maciek i Paweł. Doskonała organizacja kolei nie pozwoliła dotrzeć na czas, czego efektem było ponad 50 minut spóźnienia. Gdyby nie fakt, że była to 6 rano, to wszystko byłoby w porządku.

 

Na konferencji prezentowane były istotne tematy związane z branżą. Najciekawsze z nich to: „Telematyka w logistyce miejskiej”, „Rozwiązania ekologiczne stosowane w pojazdach użytkowych”, „Magazyny specjalizowane” oraz „Odpady komunalne – sposoby ich utylizacji w Polsce”. Prócz samych prezentacji, ciekawe były dyskusje między prelegentami a uczestnikami. Włączali się w nie także pracownicy naukowi zwracając tym samym uwagę na inne aspekty. Co ciekawe, referaty wygłoszone na forum TransLogistic, zostały opublikowane w specjalnym skrypcie, który otrzymał każdy uczestnik. Po pierwszym dniu odbyła się impreza integracyjna, z której każdy był zadowolony.

 

W piątkowe popołudnie mogliśmy niejako uczestniczyć w jednym z referatów. Koledzy z PWr przedstawili w prezentacji dezorganizację i „tymczasowe” rozwiązania wrocławskiego Dworca Głównego. My jako osoby postronne z utęsknieniem oczekiwaliśmy pod ogromną tablicą na wieść o tym, z którego peronu odjeżdża pociąg w kierunku Krakowa. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby informacja ta nie pojawiała się na 5 minut przed planowanym odjazdem : ).

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2011 00:04