Szukaj na stronie

LogowanieVI Sympozjum Logistyczno-Transportowe „Sea Point 2012” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Fabisz   
piątek, 16 listopada 2012 22:15

W dniach 8 i 9 listopada jako członkowie koła KNL TILOG uczestniczyliśmy  w sympozjum na Akademii Morskiej w Szczecinie, którego głównym tematem przewodnim był: „Transport w XXI wieku”. Pojawiliśmy się tam w składzie: Jan Aleksandrowicz, Konrad Chwastek, Sylwia Fabisz, Aneta Wojdyła i Paweł Wykurz. Jednogłośnie zadecydowaliśmy, że podróż odbędziemy samochodem. W Szczecinie pojawiliśmy się około godz. 8.00 i skierowaliśmy się prosto do hostelu „Cuma”. Niestety mieliśmy tylko chwilę na przebranie się toteż kompletnie niewyspani udaliśmy się prosto na miejsce konferencji.

Plan w pierwszym dniu był dość napięty, a sama konferencja została podzielona na trzy panele.
Panel I to „Współczesne rozwiązania w transporcie pasażerskim”. Jako pierwsi swoją prezentacje pt. „ Wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe, jako element zwiększenia konkurencyjności transportu zbiorowego na przykładzie miasta Krakowa” wygłosili nasi koledzy: Jan Aleksandrowicz i Konrad Chwastek. Szczególnie intensywną dyskusje w tym roku wzbudziła prelekcja pana Zygmunta Kopacza z Open Nexus na temat „Oceny funkcjonowania działu zakupów”. Panel II dotyczył „Współczesnych rozwiązań w transporcie ładunków” i obejmował dwie prezentacje.

Tegoroczna wycieczka odbyła się do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie podziwialiśmy stare pojazdy, chociaż dla dziewczyn jedyną rozrywkę stanowiła zainstalowana tam elektroniczna gra w naprawianie samochodu. Wieczorem przenieśliśmy się do klubu „Pod Masztami”, gdzie odbyła się impreza integracyjna, Na szczęście tego roku nie było problemów z dostaniem się z powrotem do hostelu.

Drugi dzień konferencji dotyczył „Znaczenia infrastruktury w rozwoju systemów transportowych”,
w której niestety nie mieliśmy przyjemności uczestniczyć. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 20:46