XII Forum Młodej Logistyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Malwina Fudalewska
środa, 27 marca 2013 15:32

XII Forum Młodej Logistyki 7-8 marca 2013

Kolejny raz członkowie Koła Naukowego Tilog mieli możliwość spotkania się z najbardziej wpływowymi przedstawicielami branży TSL oraz innymi środowiskami studenckimi z całej Polski podczas Forum Młodej Logistyki, które odbyło się już po raz dwunasty w dniach 7-8 marca 2013r w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Ośmioosobowa delegacja w składzie: Malwina, Aneta, Sylwia, Marek, Paweł w tym trzech prelegentów: Kasia, Konrad oraz Jan wsiadła do pociągu PKP Intercity punktualnie o 5.00 na Dworcu Głównym w Krakowie by po blisko trzech i pół godzinach podróży wysiąść na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Po zostawieniu bagaży w hostelu wystrojeni w galowe stroje ruszyliśmy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Podczas I dnia FMLa odbył się drugi etap konkursu, w którym wzięło udział dziesięć najlepszych zespołów spośród wszystkich zaproszonych kół, w tym także KNL Tilog, wyłonionych przez Partnera Merytorycznego- firmę DGL Polska. Konferencja rozpoczęła się punktualnie od powitania i przedstawienia kapituły, sponsorów a także nas,  uczestników.  Atmosfera na sali była przyjazna, choć dość napięta, ponieważ kolejność prezentacji prac zespołów odbywała się na drodze losowania w trakcie Forum. Każdy z zespołów miał dziesięć minut na przedstawienie przygotowanej prezentacji, przez kolejne dziesięć  minut bronił swojego tematu przed Kapitułą Ekspertów oraz dziesięć minut na udzielenie odpowiedzi pytań z sali. Szóstym zespołem, który przedstawił swoją prezentację zatytułowaną "Porównanie kosztów składowania przy użyciu różnych metod i systemów składowania" byli krakowscy prelegenci. Po śmiałym przedstawieniu wybranego przez nich tematu Kasia, Konrad i Janek otrzymali pytania od Kapituły, jednak i w tej sytuacji pokazali jak świetnie są przygotowani. Ostatnim etapem ich wystąpienia były pytania z sali, na które bez wahania udzielili precyzyjnych odpowiedzi. Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów Kapituła Ekspertów według własnych kryteriów wyłoniła trzy najlepsze zespoły. Po rozdaniu nagród i oficjalnym zakończeniu konkursu rozpoczęła się nieoficjalna część FMLa .  Impreza integracyjna rozpoczęła się już w naszym hostelu a następnie w szampańskich nastrojach udaliśmy się do wynajętego przez organizatorów lokalu.  Zabawa była bardzo udana i wszyscy się zintegrowaliśmy.  Następnego dnia mimo, że niewiele spaliśmy punktualnie zjawiliśmy się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej by uczestniczyć w ostatnim etapie  FMLa. Drugi dzień był przeznaczony na interesujące szkolenia poprowadzone m.in. przez firmę Nutricia oraz case study firmy Unilever.
Na koniec mieliśmy możliwość poznania i porozmawiania z managerami działu HR zaproszonych firm. Uważam, że ta najstarsza i najciekawsza konferencja studencka,  a zarazem cykliczne wydarzenie  jakim jest Forum Młodej Logistyki to niebywała okazja do poznania szeroko rozumianej logistyki a przede wszystkim do zaprezentowania swojego zdania. Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w naszej galerii.

Malwina Fudalewska

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:24