Wycieczka do CD Biedronki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga
sobota, 20 kwietnia 2013 09:37

Wycieczka do Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Wojniczu

Dnia 10 kwietnia bieżącego roku grupa 24 studentów Politechniki Krakowskiej – członkowie koła oraz studenci kierunku Transport – odwiedziło Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka w Wojniczu.

Centrum, którego właścicielem jest Jeronimo Martins Polska  należące do portugalskiej Grupy Jeronimo Martins funkcjonuje od 12 października 2006r. Położone jest na 9 hektarach gruntu, na pograniczu województw małopolskiego i podkarpackiego. Jest to nowoczesny magazyn o powierzchni 23,000 m2. Centrum zaopatruje ponad
150 sklepów Polski południowo-wschodniej, w okolicach m.in. takich miast jak Tarnów, Kraków, Zakopane, Kielce i Nowy Sącz.

Centrum zlokalizowane jest przy trasie A4, około 12 km na zachód od Tarnowai 65 km na wschód od Krakowa. Jest przystosowane do dystrybucji produktów spożywczych w tym różnego rodzaju produktów świeżych oraz przemysłowych i chemii gospodarczej.

Po  centrum dystrybucyjnym oprowadzał nas Pan Tomasz Biel. Po kolei zwiedziliśmy pomieszczenia magazynowe i zostaliśmy szczegółowo  zapoznani z metodami składowania, systemami i sprzętem funkcjonującym w magazynach. Przez chwilę mieliśmy okazję przebywać w ekstremalnych warunkach pracy w mroźni, gdzie temperatura utrzymywana jest na poziomie około -19°C. Nasz przewodnik pokazał nam całą drogę jaką muszą pokonać produkty od rozładunku do załadunku, tak aby bezpiecznie i bez zbędnych strat czasu zostały dostarczone w wyznaczone miejsce. Poznaliśmy ścieżkę kompletacji zamówień oraz technologię transportu towarów charakteryzujących się niską temperaturą przechowywania.

Wycieczka była okazją do poznania specyfiki działania centrum dystrybucyjnego. Ponadto można było z bliska przyjrzeć się procesom logistycznym oraz rozwiązaniom technologicznym zastosowanym w centrum.

Na koniec chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Tomaszowi Bielowi za oprowadzenie nas po centrum i poświęcony czas. Przekazana nam cenna wiedza na pewno przyda nam się w przyszłości. Zdjęcia dostępne w galerii.

K.K

Poprawiony: sobota, 20 kwietnia 2013 16:05