Szkolenie Leader Lean Manufacturing -LUQAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła
środa, 12 marca 2014 21:17

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  na certyfikowane szkolenie „Leader Lean Manufacturing” prowadzone przez firmę LUQAM  w dniach 21-23 marca 2014 r.

Każdy uczestnik otrzyma Międzynarodowy Certyfikat Bureau Veritas.

Program szkolenia obejmuje:

Dzień 1 i 2

• Wprowadzenie do Lean Manufacturing Toyota Production System.
  • Identyfikacja i rodzaje strat.
  • Wdrażanie - etapy, pułapki.
  • Podstawowe narzędzia Lean Manufacturing
  • Kaizen (drobne usprawnienia).
  • Jakość w produkcji - Jidoka, Poka Yoke.
  • Zarządzanie wizualne (Mieruka, Miseruka).
  • Standaryzacja pracy.
  • Planowanie produkcji - JIT, Kanban, Heijunka
  • TPM (Produktywne utrzymanie ruchu).
  • 5S (Porządek i organizacja pracy):
  • Idea systemu 5S.
  • Etapy wdrożenia systemu 5S w podległym obszarze.
  • Plan i wdrożenie systemu 5S w firmie.
  • Value Stream Mapping (Mapowanie Strumienia Wartości):
  • Idea mapowania strumienia wartości.
  • Symbole stosowane w mapowaniu strumienia wartości.
  • Mapowanie obecnego strumienia wartości.
  • Sporządzenie mapy przyszłego strumienia wartości.
  • Plan i wdrożenie zmian.
  • SMED (Szybka zmiana narzędzia).
  • Idea SMED.
  • Etapy wdrożenia SMED.
  • Narzędzia pomocnicze w realizacji SMED.

Dzień 3 – Warsztaty praktyczne

• Lean Play- gra symulacyjna

Warsztat prezentuje użycie w praktyce podstawowych narzędzi Lean Manufacturing. Każdy z kroków analizowanych podczas warsztatów prezentuje mechanizmy ciągłej poprawy wraz z podejściem Kaizen mającym na celu optymalizację naszej organizacji. Każdy z uczestników może wcielić się w rolę operatora, kontrolera jakości czy logistyka, celem spojrzenia z perspektywy tych stanowisk na możliwości poprawy przepływu, procesu, ergonomii, jakości, tak aby osiągnąć jak najlepszy wynik finansowy stworzonej na potrzeby szkolenia firmy. Każdy z etapów kończy się podsumowaniem osiągnięć i ustaleniem kolejnych etapów w zależności od osiągnięć naszej firmy. Gra ukazuje możliwości optymalizacji logistyki produkcji przy jednoczesnym obniżeniu czasu i kosztów.

Charakter:

Szkolenie ma charakter intensywnych wykładów i ćwiczeń. W ostatnim dniu szkolenia uczestnicy biorą udział w grze symulacyjnej Lean Play .

Korzyści:

Poznanie metodologii Lean Manufacturing oraz idei "szczupłego przedsiębiorstwa". Nabycie podstawowej wiedzy na temat wielkiej grupy narzędzi Lean stosowanych w celu optymalizacji przedsiębiorstwa zarówno w dziedzinie jakości (JIDOKA) jak i dziedzinie produkcyjnej (Just in Time) Głębsze poznanie wybranych narzędzi i metod Lean z pomocą ćwiczeń praktycznych. Wiedza na temat zarządzania Lean w Firmie poparta symulacją Lean Play.

Szkolenie prowadzone jest przez praktyków Lean, osoby zajmujące kierownicze stanowiska w organizacjach (głównie produkcyjnych).

Koszt szkolenia to 418 zł.

Zgłoszenie należy przesłać na adres: aneta.wojdyla@gmail.com

W temacie wpisując: Szkolenie_LUQAM

Zapisy do 17 marca, liczba miejsc jest ograniczona.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:27