Wrocław MOD-LOG 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga
niedziela, 01 czerwca 2014 21:49

W dniach 29-30 czerwca br. dwie przedstawicielki  koła:  Aneta Wojdyła i Katarzyna Kułaga brały udział w I edycji  konferencji studenckiej MOD-LOG we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu przez Studenckie Koło Naukowe Logistiqua.

MOD-LOG to skrót od  MODERN LOGISTICS (ang. Nowoczesna Logistyka), który określa cel  konferencji, czyli przedstawienie nowoczesnych rozwiązań w branży TSL. Temat przewodni tej edycji  to: „Nowoczesna Logistyka Transportu i Magazynowania”.

Konferencja obejmowała między innymi zagadnienia związane z innowacjami w komunikacji miejskiej,  z  technologiami zautomatyzowanego magazynu oraz z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi w dziedzinach transportu i magazynowania.

W trakcie konferencji została wygłoszona prezentacja przez  reprezentację TiLOG-u, której temat brzmiał: „Jak zwiększyć wydajność podczas kompletacji – automatyzowanie przepływu pojemników”. Po każdej prelekcji słuchacze zgłębiali dany temat w gorących dyskusjach, które przekształciły  się w długie i ciekawe rozmowy aż do wieczornej integracji.

W drugi dzień wszyscy uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w targach pracy organizowanych w ramach Akademickich Spotkań z Branżą w murach MWSLiT. Mimo, że po długiej integracji w jednym z klubów  malowniczego wrocławskiego rynku ciężko było wstać, warto było zjawić się na wspomnianych wyżej targach. Była to świetna okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk oraz staży nie tylko z branży logistycznej. Dodatkowym atutem było to, że w trakcie targów można było wziąć udział w interesujących warsztatach prowadzonych przez takie firmy jak: Rohlig Suus, Electrolux, Priority Freight, Trans.org czy BZWBK.

Czas poświęcony na uczestnictwo w konferencji  MODERN LOGISTICS  jednogłośnie uznajemy za owocny i w  pełni efektywnie wykorzystany.

Poprawiony: piątek, 10 października 2014 07:38