Szukaj na stronie

LogowanieWydarzenia
W poszukiwaniu priorytetów dla tramwajów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
wtorek, 01 kwietnia 2014 19:04

Nasze Koło zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu dotyczące Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem, a w szczególności rozwiązań które mają za zadanie usprawnić funkcjonowanie transportu zbiorowego. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 13:30 w sali 411 (główny budynek Politechniki Krakowskiej). Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:
- jaki system odpowiada za sterowanie ruchem na terenie Krakowa,
- w jaki sposób jest nadawany priorytet dla tramwajów,
- co powoduje, że czasem tramwaje nie otrzymują priorytetu,
- w jaki sposób monitorowana jest sieć połączeń tramwajowych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką zarządzania i sterowania ruchem oraz transportem zbiorowym. Zachęcamy także uczestników do zadawania pytań podczas spotkania.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:28
 
XIII FORUM MŁODEJ LOGISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Jagieła   
niedziela, 16 marca 2014 20:14

W dniach 6-7 marca 2014r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się XIII Forum Młodej Logistyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim członków naszego koła TiLOG. Po porannej podróży pociągiem i zakwaterowaniu się w hostelu udaliśmy się na miejsce konferencji.

W sześcioosobowym składzie, troszkę spóźnieni, nie zdążyliśmy na oficjalne otwarcie lecz mogliśmy  wysłuchać prezentacji dziewięciu kół naukowych wybranych spośród wszystkich zaproszonych. (Z powodu nie zgłoszenia się jednego z prezentujących zespołów  zastąpiono go innym z listy rezerwowej, który ostatecznie według Kapituły okazał się najlepszym).

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 11:29
Więcej…
 
IX Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
niedziela, 15 grudnia 2013 23:22

Na początku grudnia 5-7 br. pięcioro naszych  członków  miało  przyjemność uczestniczyć w IX Ogólnopolskim Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013”. Konferencja organizowana jest  przez KN LOGISTIC działające na Politechnice Wrocławskiej, której tematem przewodnim  był „Transport alternatywny i nowoczesna logistyka”.

Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję zgłębiać wiedzę na temat gospodarowania odpadami, czyli jak poszczególne firmy, miasta  radzą  sobie z tym problemem, dzięki wygłoszonym referatom. Również została poruszona  zmiana w przepisach prawnych  i kierunkach rozwoju sektora  gospodarki odpadami w Polsce. Szczególną  uwagę przykuły wystąpienia przedstawicieli firm tj.: Dachser, Trans, WPO Alba, EFL. Giełdę transportową Trans większość z nas miała już okazję poznać i uczestniczyć w organizowanych przez nich warsztatach.  Interesujące było  wystąpienie przedstawiciela firmy Dachser, który przedstawił optymalizację łańcucha dostaw. Stawia ona na niezawodność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość.  Pierwszy dzień zakończył się burzliwą debatą o pracy w branży (logistyczno-spedycyjnej) prowadzoną przez przedstawiciela firmy Pracuj w logistyce.

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:27
Więcej…
 
VII Sympozjum Logistyczno – Transportowe „Sea Point 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
sobota, 07 grudnia 2013 16:27

Kolejny rok z rzędu Koło Naukowe Logistyki Tilog miało przyjemność uczestniczyć w VII Ogólnopolskiej Konferencji „Sea Point 2013” w Szczecinie. Tegoroczne Sympozjum odbyło się w dniach 7-8 listopada, którego hasłem przewodnim był transport towarów niebezpiecznych i cennych. Podczas pierwszego dnia wygłoszono kilka ciekawych prezentacji, mających na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej m.in. z przewozem dóbr cennych, oraz sposobów ich chronienia podczas przemieszczania. Innymi poruszanymi zagadnieniami były transport i sposoby składowania towarów niebezpiecznych takich jak paliwo jądrowe. Dzięki prezentacjom i dyskusji udało się nam zdobyć szeroką wiedzę nie tylko o samym przemieszczaniu związków radioaktywnych, ale także o całej procedurze prawnej towarzyszącej tego rodzaju transportom.

Poprawiony: sobota, 14 grudnia 2013 17:40
Więcej…
 
Wycieczka do MAN Trucks Niepołomice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
sobota, 07 grudnia 2013 15:51

Wraz z nowym rokiem akademickim, TiLOG kontynuuje zdobywanie wiedzy praktycznej. Dzięki uprzejmości Karola Kubasa, udało się zorganizować wyjazd do podkrakowskich Niepołomic, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka ciężarówek – MAN Trucks. Zarówno ciągniki siodłowe MAN, jak i wersje skrzyniowe oraz do zabudowy znane są z polskich i europejskich autostrad – warto zatem byłoby dowiedzieć się jak powstają.

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 15:53
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 11