Szukaj na stronie

LogowaniePodziel się!Wydarzenia
XIII FORUM MŁODEJ LOGISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Jagieła   
niedziela, 16 marca 2014 20:14

W dniach 6-7 marca 2014r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się XIII Forum Młodej Logistyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim członków naszego koła TiLOG. Po porannej podróży pociągiem i zakwaterowaniu się w hostelu udaliśmy się na miejsce konferencji.

W sześcioosobowym składzie, troszkę spóźnieni, nie zdążyliśmy na oficjalne otwarcie lecz mogliśmy  wysłuchać prezentacji dziewięciu kół naukowych wybranych spośród wszystkich zaproszonych. (Z powodu nie zgłoszenia się jednego z prezentujących zespołów  zastąpiono go innym z listy rezerwowej, który ostatecznie według Kapituły okazał się najlepszym).

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 11:29
Więcej…
 
IX Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
niedziela, 15 grudnia 2013 23:22

Na początku grudnia 5-7 br. pięcioro naszych  członków  miało  przyjemność uczestniczyć w IX Ogólnopolskim Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics 2013”. Konferencja organizowana jest  przez KN LOGISTIC działające na Politechnice Wrocławskiej, której tematem przewodnim  był „Transport alternatywny i nowoczesna logistyka”.

Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję zgłębiać wiedzę na temat gospodarowania odpadami, czyli jak poszczególne firmy, miasta  radzą  sobie z tym problemem, dzięki wygłoszonym referatom. Również została poruszona  zmiana w przepisach prawnych  i kierunkach rozwoju sektora  gospodarki odpadami w Polsce. Szczególną  uwagę przykuły wystąpienia przedstawicieli firm tj.: Dachser, Trans, WPO Alba, EFL. Giełdę transportową Trans większość z nas miała już okazję poznać i uczestniczyć w organizowanych przez nich warsztatach.  Interesujące było  wystąpienie przedstawiciela firmy Dachser, który przedstawił optymalizację łańcucha dostaw. Stawia ona na niezawodność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość.  Pierwszy dzień zakończył się burzliwą debatą o pracy w branży (logistyczno-spedycyjnej) prowadzoną przez przedstawiciela firmy Pracuj w logistyce.

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2013 15:27
Więcej…
 
VII Sympozjum Logistyczno – Transportowe „Sea Point 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
sobota, 07 grudnia 2013 16:27

Kolejny rok z rzędu Koło Naukowe Logistyki Tilog miało przyjemność uczestniczyć w VII Ogólnopolskiej Konferencji „Sea Point 2013” w Szczecinie. Tegoroczne Sympozjum odbyło się w dniach 7-8 listopada, którego hasłem przewodnim był transport towarów niebezpiecznych i cennych. Podczas pierwszego dnia wygłoszono kilka ciekawych prezentacji, mających na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej m.in. z przewozem dóbr cennych, oraz sposobów ich chronienia podczas przemieszczania. Innymi poruszanymi zagadnieniami były transport i sposoby składowania towarów niebezpiecznych takich jak paliwo jądrowe. Dzięki prezentacjom i dyskusji udało się nam zdobyć szeroką wiedzę nie tylko o samym przemieszczaniu związków radioaktywnych, ale także o całej procedurze prawnej towarzyszącej tego rodzaju transportom.

Poprawiony: sobota, 14 grudnia 2013 17:40
Więcej…
 
Wycieczka do MAN Trucks Niepołomice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
sobota, 07 grudnia 2013 15:51

Wraz z nowym rokiem akademickim, TiLOG kontynuuje zdobywanie wiedzy praktycznej. Dzięki uprzejmości Karola Kubasa, udało się zorganizować wyjazd do podkrakowskich Niepołomic, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka ciężarówek – MAN Trucks. Zarówno ciągniki siodłowe MAN, jak i wersje skrzyniowe oraz do zabudowy znane są z polskich i europejskich autostrad – warto zatem byłoby dowiedzieć się jak powstają.

Poprawiony: sobota, 07 grudnia 2013 15:53
Więcej…
 
Logistyka dla Pierwszaka 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Wojdyła/K. Kułaga   
sobota, 12 października 2013 19:46

Zapraszamy studentów pierwszego roku na spotkanie pod tytułem "Logistyka dla Pierwszaka". Jak co roku, My - Wasi koledzy z starszych lat, organizujemy dla Was spotkanie zapoznawcze z działalnością koła oraz z wydziałem.  Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i odpowiemy na wszelkie pytania. Poza tym zapewniamy atrakcyjne gadżety oraz nagrody w przygotowanym przez nas konkursie. Przyjdźcie i przekonajcie się jak łatwo je zdobyć. Termin spotkania podany jest na poniższym plakacie. Do zobaczenia!

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 13:48
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 11