Szukaj na stronie

LogowaniePodziel się!Wydarzenia
Wycieczka do zakładu produkcyjnego Valeo w Skawinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Goc, Konrad Chwastek   
poniedziałek, 25 lutego 2013 23:32

Dnia 14 grudnia 2012r. członkowie koła logistycznego TILOG odwiedzili Oddział Chłodnic w zakładzie produkcyjnym Valeo w Skawinie.
Valeo, to grupa międzynarodowa wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży części i systemów samochodowych. Zatrudnia  
72 000 pracowników i podzielona jest na 10 Oddziałów Produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie.


Pierwszym punktem wizyty była prezentacja przedstawiająca charakterystykę oraz zakres działalności firmy, a także przykładowe produkty oferowane przez firmę Valeo. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu nie należą do nich wyłącznie chłodnice i wycieraczki.
W ofercie można znaleźć  Beep&Park – innowacyjne rozwiązanie do parkowania, a także Speed Visio – system wyświetlający prędkość na szybie przedniej na wysokości linii wzroku kierowcy.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:25
Więcej…
 
Warsztaty z programem TransEDU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Chwastek   
piątek, 14 grudnia 2012 17:32

 

Zapraszamy do udziału w pierwszych warsztatach, podczas których będziecie logistykami organizującymi transport ładunków.

Program TransEDU przybliża sposób funkcjonowania firm transportowych w Polsce, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, stosowanych przez 200 tysięcy logistyków w Europie.

Pod niżej zamieszczonym linkiem znajdziecie krótki filmik, który prezentuje działanie programu.


http://www.youtube.com/watch?v=el97p2klQcU

Warsztat jest okazją do zapoznania się z aplikacja, która jest oparta na systemie TRANS.
TRANS to internetowa platforma wymiany informacji o wolnych ładunkach i pojazdach ciężarowych.

Na warsztat może się zapisać każdy student Politechniki Krakowskiej.

Odbędą się one w czwartek 20 grudnia o godzinie 18:00 oraz 19:00.

Co zrobić, aby zapisać się na warsztat?

Wystarczy wysłać e-mail na adres knltilog@gmail.com w treści podając imię, nazwisko i godzinę, na którą chcesz się zapisać.

Na każdy warsztat jest 15 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się w pracowni Zakładu Zarządzania i Sterowania w Transporcie i Logistyce L-34 Politechniki Krakowskiej na Czyżynach.

Zapraszamy

 
OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA I Forum Innowacji Transportowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
poniedziałek, 03 grudnia 2012 11:12

11 grudnia 2012, Holiday Inn Express, Kraków

Fundacja Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych (CATI) ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji pod nazwą I Forum Innowacji Transportowych - dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju, która dotyczyć będzie innowacyjności w różnych aspektach transportu, takich jak technologia i technika, zarządzanie, finanse, planowanie.

Uczestnicy Forum osiągną między innymi następujące korzyści z udziału w konferencji:

  • Pozyskają informacje na temat kierunków innowacyjności w transporcie,
  • Będą mieli możliwość interakcji z ekspertami zajmującymi się nowoczesnymi rozwiązaniami transportowymi,
  • Będą mogli lepiej przygotować projekty transportowe zarówno te finansowane ze środków krajowych jak i europejskich.

Bieżące informacje, aktualny szczegółowy program konferencji (aktualizowany) oraz lista partnerów (aktualizowana) są umieszczone na witrynie internetowej: www.foruminnowacji.info.pl

 

 

Zainteresowanych członków koła proszę o kontakt mailowy knltilog@gmail.com - postaramy się zorganizować wejściówki.

 
Spotkanie z Giełdą Transportową TRANS.eu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
czwartek, 22 listopada 2012 15:09

12 Listopada mieliśmy zaszczyt gościć Panią Beatę Burdek oraz Pana Bogumiła Paszkiewicza -  przedstawicieli Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS.eu. Poprowadzili oni prelekcję na temat funkcjonowania i przyszłości giełd ładunków oraz zaprezentowali działanie programu Trans.eu 4,0.
Spotkanie pozwoliło dowiedzieć się zebranym wielu ciekawych informacji z branży TSL (np. jakie towary są najczęściej kradzione z ciężarówek) a także zdobyć cenne upominki, jako nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania przedstawicieli Transa.
Warto nadmienić, że jako Koło Naukowe TiLOG, w ramach dalszej współpracy z TRANS.eu, będziemy prowadzili warsztaty związanie z wersją edukacyjną programu Trans - TRANS EDU, na które już dziś gorąco zapraszamy. Szczegóły wkrótce!

Zdjęcia ze spotkania do zobaczenia w naszej galerii.

 
VI Sympozjum Logistyczno-Transportowe „Sea Point 2012” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Fabisz   
piątek, 16 listopada 2012 22:15

W dniach 8 i 9 listopada jako członkowie koła KNL TILOG uczestniczyliśmy  w sympozjum na Akademii Morskiej w Szczecinie, którego głównym tematem przewodnim był: „Transport w XXI wieku”. Pojawiliśmy się tam w składzie: Jan Aleksandrowicz, Konrad Chwastek, Sylwia Fabisz, Aneta Wojdyła i Paweł Wykurz. Jednogłośnie zadecydowaliśmy, że podróż odbędziemy samochodem. W Szczecinie pojawiliśmy się około godz. 8.00 i skierowaliśmy się prosto do hostelu „Cuma”. Niestety mieliśmy tylko chwilę na przebranie się toteż kompletnie niewyspani udaliśmy się prosto na miejsce konferencji.

Plan w pierwszym dniu był dość napięty, a sama konferencja została podzielona na trzy panele.
Panel I to „Współczesne rozwiązania w transporcie pasażerskim”. Jako pierwsi swoją prezentacje pt. „ Wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe, jako element zwiększenia konkurencyjności transportu zbiorowego na przykładzie miasta Krakowa” wygłosili nasi koledzy: Jan Aleksandrowicz i Konrad Chwastek. Szczególnie intensywną dyskusje w tym roku wzbudziła prelekcja pana Zygmunta Kopacza z Open Nexus na temat „Oceny funkcjonowania działu zakupów”. Panel II dotyczył „Współczesnych rozwiązań w transporcie ładunków” i obejmował dwie prezentacje.

Tegoroczna wycieczka odbyła się do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie podziwialiśmy stare pojazdy, chociaż dla dziewczyn jedyną rozrywkę stanowiła zainstalowana tam elektroniczna gra w naprawianie samochodu. Wieczorem przenieśliśmy się do klubu „Pod Masztami”, gdzie odbyła się impreza integracyjna, Na szczęście tego roku nie było problemów z dostaniem się z powrotem do hostelu.

Drugi dzień konferencji dotyczył „Znaczenia infrastruktury w rozwoju systemów transportowych”,
w której niestety nie mieliśmy przyjemności uczestniczyć. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 20:46
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 11