Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Seminarium pt:"Centralny Port Komunikacyjny - czy to właściwa decyzja?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartłomiej Morga   
piątek, 16 listopada 2018 15:37

Wczoraj popołudniu członkowie koła uczestniczyli w seminarium pt:"Centralny Port Komunikacyjny - czy to właściwa decyzja?" organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie. Spotkanie prowadził mgr inż. Czesław Jarosz wieloletni prezes Kraków Airport, w ostatnich latach prowadzący na Politechnice Krakowskiej.
Po części wykładowej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w debacie poświęconej zagadnieniom związanym z CPK. Żywa i
trwająca około godziny, dyskusja, pokazała jak wiele wątpliwości, wiąże się z przygotowaniami do tej inwestycji.
Panu Jaroszowi dziękujemy za wiele ciekawych informacji, a SITK za możliwość uczestnictwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 15:46
Więcej…
 
"Lotnicze" spotkanie TILOGu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Bakalarz   
wtorek, 13 listopada 2018 18:02

Oto krótka relacja, z naszego czwartkowego, drugiego już w tym roku akademickim spotkania koła, a więc:

 

  • dużo nowych twarzy, ale także "starych", dawno niewidzianych
  • dużo ciekawostek z lotnictwa
  • dużo planów i nowych pomysłów na artykuły, warsztaty i wyjazdy.

 

Głównym i najważniejszym punktem naszego spotkania była prezentacja wygłoszona przez członka naszego koła, wielkiego pasjonata lotnictwa - inż. Bartłomieja Morgę.

Prezentacja była kolejnym punktem z cyklu spotkań z lotnictwem. Tym razem Bartek zaznajomił nas z tematyką funkcjonowania tanich linii lotniczych. Wielu z nas dopiero na tym spotkaniu poznało kilka ciekawostek o tanich europejskich przewoźnikach. A może ktoś własnie poznał swoją nową pasję, albo pomysł na przyszłościowy biznes? Kto wie?

Jedno jest pewne, oby więcej takich spotkań i takich ludzi z pasją, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
Dziękujemy Bartkowi i czekamy na kolejne lotnicze ciekawostki.

 

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 18:05
 
Wizyta na XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego - TransExpo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartłomiej Morga   
wtorek, 13 listopada 2018 17:51

W czwartek zakończyły się XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego - TransExpo w Kielcach. Tegoroczna edycja tej imprezy obfitowała w liczbę wystawców - w sumie 22 przedstawicieli producentów lub sprzedawców autobusów pokazało 60 modeli
Do największych atrakcji należały premiery: dwupokładowej Setry 531DT, autobusu przyszłości Mercedesa posiadającego funkcje autonomicznej jazdy, Solarisa Urbino 12 LE lite hybrid czy tradycyjnych wersji urbino po faceliftingu. Członkom naszego koła spodobało się także wnętrze Irizara I8, które zapraszało wręcz do dłuższego odpoczynku w wygodnych, rozkładanych fotelach 
Choć pogoda nie chciała z nami współpracować, to bawiliśmy się całkiem nieźle i do Kielc zapewne wrócimy na kolejną edycję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 20:42
Więcej…
 
Wizyta w LSC Communications Europe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Bakalarz   
wtorek, 13 listopada 2018 17:46

Dzisiaj mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę LSC Communications Europe w Krakowie.

Była to już nasza druga wycieczka do tej firmy. Tym razem zobaczyliśmy halę produkcyjną na ulicy Igołomskiej. Głównym punktem spotkania było poznanie procesu produkcyjnego oraz logistyki wewnątrzzakładowej. Na własne oczy mogliśmy się przekonać jak wiele czynników wpływa na to aby, produkcja przebiegała sprawnie, a towary były jak najszybciej dostarczane do klientów czy centrum logistycznego.

Dziękujemy Pani dr inż. Sabinie Puławskiej - Obiedowskiej, która również uczestniczyła z nami w wycieczce po zakładzie.

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników firmy, którzy odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania dotyczące pracy, produkcji i logistyki. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę z LSC Communications Kariera.

 Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 17:58
 
TiLOG_ontour2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Bakalarz   
wtorek, 13 listopada 2018 17:23

Dziewięć dni podróży, trzy stolice, kilkanaście odwiedzonych mniejszych miast i niezliczona ilość mijanych po drodze wsi. Ponad 2300 kilometrów przejechanych na pokładzie pociągu i dodatkowo prawie 120 kilometrów pokonanych pieszo - taki jest bilans trzeciej edycji #TILOG_ontour w której brało udział 11 uczestników!

TiLOG_ontour jest już tradycją w naszym kole. Co roku organizujemy dłuższy, tygodniowy wyjazd podczas którego chcemy poznać świat transportu i logistyki w praktyce, w rzeczywistości, ale też po prostu spędzić miło czas jako ,,tilogowa” grupa.

W tym roku padło na Słowację, kraj bardzo niedoceniany przez turystów. Jednak pełen pięknych krajobrazów, atrakcji przyrodniczych i zabytków. To co właściwie przyciągnęło członków naszego koła do naszych południowych sąsiadów to przede wszystkim chęć poznania funkcjonowania systemu ZSSK – słowackich kolei - po wprowadzeniu w życie przejazdów z ulgą 100 proc. dla uczniów, studentów, emerytów oraz grup.

Jednak nie tylko Słowacja była naszym celem, w ramach wycieczek kolejowych odwiedziliśmy też Węgry oraz Austrię. Głównym ich celem było poznanie infrastruktury kolejowej. Tu najciekawsze okazały się zwłaszcza linie kolejowe poprowadzone w trudnym górskim terenie na Słowacji, obiekty znajdujące się w Wiedniu - nowoczesny dworzec Wien Hauptbahnhof, oraz dwa główne obiekty tego typu w Budapeszcie - dworce Keleti i Nyugati. Dodatkową atrakcją było autonomiczne metro w stolicy Węgier.

Cały wyjazd upłynął nam w miłej atmosferze, pięknych widokach oraz wspaniałej wrześniowej pogodzie. Wiele zobaczyliśmy oraz poszerzyliśmy naszą kolejową wiedzę. Już teraz możemy powiedzieć, że z niecierpliwością czekamy na kolejne TiLOG_ontour.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 20:43
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16